Menu

hasuder

“Sağlıkta Araştırma Kursu / SAK-2G”, S.B.Ü. İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde HASUDER adına gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

“Sağlıkta Araştırma Kursu / SAK-2G”,S.B.Ü.İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Zeki Tuncel Tekgül’den gelen talep üzerine 24-25 Mart 2018 tarihlerinde 17 hekimin katılımı ile gerçekleştirildi. Kurs, 14 TTB STE/SMG Kredisi ile akredite edilmiştir.

 

 

 

 

 

“Sağlıkta Araştırma Kursu / SAK-2G”, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından Prof. Dr. Pınar Okyay koordinatörlüğünde 2013 yılından beri sürdürülmekte olan beş günlük Sağlıkta Araştırma Kursunun (SAK-5G) iki günlük kısa formudur. Kurs, sağlıkta araştırma yapan herkes için sağlık araştırmalarında gerekli temel kavramlar, araştırma tipleri, araştırma ve yayın süreçleri ile araştırmada gerekli istatistik bilgi ve becerisini kazandırmaya yöneliktir. İki günlük kursun son gününe HASUDER Başkanı Prof. Dr. Türkan Günay da katılmış ve katılımcılara katılım belgelerini sunmuştur.

S.B.Ü. İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen kursta eğitici olarak Prof. Dr. Filiz Abacıgil ve Prof . Dr. Pınar Okyay ile yardımcı eğitici olarak da Araş. Gör. Dr. Pelin Bilgin Kahveci ve Araş. Gör. Dr. Sercan Öztürk görev almıştır. Eğiticiler, ücret almamışlar; elde edilen gelir HASUDER’e “Türkiye’de Halk Sağlığının Tarihi Kitabı”nın giderlerinde kullanılmak üzere bağışlanmıştır.

Kursun geri bildirimleri ile ilgili dağılım aşağıda verilmiştir:

 

 

Çok Kötü

Kötü

Orta

İyi

Çok iyi

 

(%)

Dersin içeriği iyiydi

-

-

0,97

12,62

86,41

Dersin süresi yeterliydi

-

-

1,94

11,65

86,41

Eğiticinin derse hakimiyeti iyiydi

-

-

0,97

8,25

90,78

Dersin içeriği beklentilerimi karşıladı

-

-

1,46

12,62

85,92

Derste yeterli materyal kullanıldı

-

-

1,94

8,74

89,32

Eğitici sunum tekniklerini etkin kullandı

-

-

0,97

10,68

88,35

Olumlu eğitim ortamı yaratıldı

-

-

0,97

8,74

90,29

 

Verilen geribildirimlere göre en yüksek puanı alan dersler “bilimsel makale yazımı”, “rehberler ve kontrol listeleri” ve “parametrik olmayan yöntemler” iken, en düşük puanı alan ders “normal dağılım” oldu. Katılımcılar genel olarak beklentilerinin karşılandığını belirtirlerken, ek olarak Halk Sağlığı disiplininin araştırma ile ilgili bu boyuttaki yönünü ilk kez farkına vardıklarını, işbirliği alanlarının arttırılması gerektiğini belirttiler.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Paydaşlarımız

Kongre-Sempozyum

Go to top