Menu

IMG-20171205-WA0029

 

 

 

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültsi Halk Sağlığı Anabilim dalı tarafından birlikte düzenlenen "Acil ve Afet Durumlarında Minimum Başlangıç Paketi Eğitici Eğitimi " 4-8 Aralık 2017 tarihinde İzmir'de yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

(HASUDER Üreme Sağlığı Grubu)

Türkiye, ne yazık ki toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin en derin olduğu ülkelerden biridir ve dünya sıralamasında 142 ülke arasında 125. sırada yer almaktadır. Yıllar içinde gittikçe toplum içinde kadın olarak var olmak daha da zorlaşmaktadır. Ülkemizde kadının en önemli kariyerinin annelik olduğu vurgulanarak, cazip ve masum gösterilmeye çalışılmaktadır.

Ülkemizde hemen her gün en az 1 kadın, sadece KADIN olduğu için yani “cinsiyeti” nedeni ile yaşamını kaybetmeye devam ediyor!

 Bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nde yine üzüntülü, endişeli, kaygılı ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için, kadınların da en temel İNSAN HAKKI olan YAŞAMA HAKLARINI savunmada daha da KARARLIYIZ!

KADIN ÜREME SAĞLIĞI KONUSUNDA HASUDER ÜREME SAĞLIĞI GRUBUNUN GÖRÜŞLERİ

 

Dünya ve Türkiye istatistikleri, “güvenli olmayan koşullarda yapılan düşüğün (gebelik sonlandırmalarının)” kadın sağlığı yönünden son derece tehlikeli ve anne ölümlerinin en önemli nedeni olduğunu ortaya koymuştur.

Go to top