Menu

Merhaba,

Neredeyse tüm anabilim dalı asistanları, özellikle asistan eğitimi başta olmak üzere sosyal ve özlük hakları gibi konularda benzer sorunlar yaşamaktadır. Asistanlar; eğitim niteliğinin düşüklüğü, eğitimde standardizasyonun sağlanamaması, eğitim veren kurumların insan gücü ve teknik-donanım açısından sorunlar yaşaması gibi nedenlerle, gerek akademik gelişim sürecinde gerekse akademik dışı mesleki yaşantılarında çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadır.

HASUDER yönetiminde her yıl yapılan Halk Sağlığı Kongreleri'nde, asistan oturumları yapılmakta; bu oturumlarda özellikle insan gücü ve teknik-donanım bakımından daha yetersiz üniversitelerden gelen halk sağlığı asistanlarının kendi anabilim dalları'nda yaşadığı sorunlar dile getirilmekte ve bu sorunların çözümü için ortak bir program oluşturulmaya çalışılmaktadır. Halk Sağlığı asistanları olarak bu oturumların önemli olduğunu ancak sürece katkısı yönünden yeterli olmadığını düşünüyoruz.

Diğer tıb bilimlerinde (Genel Cerrahi, Radyoloji vb.) asistanların dernekteki temsiliyeti; asistan komisyonları, asistan hekim çalışma grubu ya da asistan kolu gibi değişik yapılanmalarla sağlanmakta ve asistan özelinde yaşanan sorunlara bu şekilde çözüm aranmaktadır. Halk sağlığı asistanları olarak bizler de dernek çatısı altında diğer bilim dallarına benzer böyle bir yapılanmanın; sürece daha fazla katkı sunacağını düşünüyoruz.

"Asistan Hekim Çalışma Grubu" yapılanması sürecinin temelini atan ve o süreçte yoğun emek vererek bu aşamaya kadar gelmesini sağlayan, başta Uzm. Dr. Bekir Kaplan ve Uzm. Dr. Deniz Altun olmak üzere daha adını sayamadığımız diğer Uzman ve Araştırma Görevlisi meslektaşlarımıza ve yine bu sürecin her aşamasında desteklerini hiçbir vakit esirgemeyen değerli Hocalarımıza ve HASUDER Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

2017-2018 döneminde, araştırma görevlileri çalışma grubu olarak amacımız, öncelikle araştırma görevlilerinin Türkiye'nin her yerinde eşit ve iyi bir eğitim alması için çalışmak, diğer üniversitelerle işbirliğini ve iletişim platformlarını geliştirmektir.

Elbette, tek başına hiç kimse yeterli olmadığından, katkı ve emek vermek isteyen bütün asistan hekim arkadaşlarımızı grubumuza davet ediyoruz.

NOT: Güncelliğimizi korumak için, yılda iki kez asistan listelerinin güncellenmesi gerekmektedir. Bu konuda anlayış göstermenizi ve yardımcı olmanızı dileriz.

Her türlü soru ve katkı için grup yöneticisi Arş. Gör. Dr. Ferhat YILDIZ'a, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

 

Araştırma Görevlileri Çalışma Grubu                   

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Go to top